Filtrační sáčky Kobold – jedinečné sáčky do vysavače

Jaký je ten správný sáček do vysavače? Jaké jsou velikosti a potřebuji ještě dnes sáček do vysavače? Toto jsou otázky, které jsme si možná všichni už položili. Sáčky do vysavačů zajišťují čistý vzduch v místnostech uvnitř bytu nebo domu – to je jasné!

K čemu slouží sáčky do vysavače?

Samozřejmě, všechen prach a špína, kterou jste vysavačem vysáli, musí někam jít. Sáčky do vysavačů slouží po celá desetiletí pro sběr a pozdější likvidaci. Nepříjemné pro mnoho lidí: Sáčky se musí pravidelně měnit. Jedním z důvodů je to, že plný prachový sáček může snížit sací výkon. Prý je to zároveň i náklad. Tak proč nepoužívat jeden z mnoha bezsáčkových vysavačů, které jsou nyní na trhu?  

Nevýhody bezsáčkových vysavačů

Při výběru vysavače byste samozřejmě měli postupovat podle svých preferencí, ale pokud jste alergičtí na domácí prach, nejpozději při vyprazdňování bezsáčkového vysavače přijde problém: Rozvíří se spousta prachu, který se znovu může rozšířit ve vašem domově. Není neobvyklé, že celý úkon je doprovázen kašlem, kýcháním a vodnatýma očima. Navíc i u bezsáčkových vysavačů je obvykle nutné minimálně jednou ročně vyměnit hygienický filtr. Takže se raději držte starého dobrého sáčku do vysavače! U sáčků do vysavače Kobold (prémiové filtrační sáčky) zajišťuje automatické protiprachové těsnění při výměně bezpečné uzavření vysátého obsahu uvnitř. Požehnání pro alergiky! 

Čistý vzduch v místnosti během vysávání

Pro sáček do vysavače hovoří nejen výhoda při vyprazdňování, ale také výkon filtru, který se projevuje během vysávání. Za předpokladu, že sáček do vysavače splňuje určité požadavky. Klíčovým je zde vypouštěný vzduch. Jedná se o vzduch, který vysavač při vysávání uvolňuje zpět do okolí. Optimální je, když sáček na prach pojme i ten nejjemnější domácí prach a pokud možno se do vzduchu v místnosti nemohou dostat žádné alergeny ani jiné znečisťující látky. Většina sáčků do vysavačů to neumí – na rozdíl od filtračních sáčků Kobold Premium. Všimli jste si, že našim sáčkům do vysavačů říkáme filtrační sáčky? Má to svůj důvod: tento termín podle našeho názoru lépe vypovídá o tom, co tento spotřební produkt v našich vysavačích Kobold vlastně znamená: Filtruje nasáté nečistoty i nejjemnější prachové částice a účinně je zachycuje. 

Nejlepší z nejlepších: filtrační sáčky Kobold Premium

Filtrační sáčky Kobold Premium jsou celosvětově prvními filtračními sáčky s certifikací TÜV a jsou proto ideální pro alergiky. Se svými třemi filtračními systémy zadržují více než 99,99 % alergií způsobujících exkrementů roztočů a jemného prachu. To je rekord! To zaručuje optimální čistotu vzduchu uvnitř pro všechny čisticí systémy Kobold. 

Struktura filtračních sáčků 3 v 1 Premium

Každá vrstva Premium filtračních sáčků 3 v 1 pro akumulátorový systém Kobold má specifickou funkci:

  • Předfiltrační vrstva z velmi objemné textilní tkaniny účinně pohlcuje hrubé nečistoty.
  • Hygienický mikrofiltr (HEPA = High-Efficiency-Particulate-Air-Filter) komplexně zachycuje jemné prachové částice a mikročástice. To znamená, že alergeny nemají šanci.
  • Vnější vrstva extra pevné textilie zajišťuje odolnost a pevnost filtračních sáčků vysavače. Neroztrhne se např. když vysajete střepy nebo jiné ostré předměty. 

Mimochodem: Sáčky do vysavačů Kobold FP200 a FP300 obsahují také kuličky proti zápachu. Díky své porézní struktuře absorbují nepříjemné pachy a bezpečně je zachycují. 

Vlastnosti filtračních sáčků Kobold Premium pro ruční a podlahové vysavače

Ke všem našim novějším vysavačům Kobold si můžete zakoupit filtrační sáčky 3 v 1 Premium. V závislosti na modelu úklidového systému mají sáčky specifické vlastnosti:

  • S filtračním sáčkem Kobold FP300 Premium 3 v 1 pro vysavač Kobold ušetříte díky mimořádně velké kapacitě 4,5 litru peníze a množství odpadu. Ideální pro velké obytné prostory.
  • Výměna filtračního sáčku Kobold FP200 Premium 3 v 1 o objemu 2,2 litru je velmi snadná: Díky inovativní technologii stačí umístit přibalený filtrační sáček do filtračního prostoru a zavřít víko. Sáček se po zapnutí vysavače sám rozloží.
  • U filtračního sáčku Kobold FP100 Premium 3 v 1 testovala společnost TÜV Nord vlastnosti sáčku pro ukládání prachu, jemnou separaci prachu a zadržování bakterií a zjistila, že jsou dobré. Hodnocení: "Vhodné pro alergiky." Plusem je také hygienické vyjmutí a likvidace sáčků vysavače. 


S filtračním sáčkem Kobold FP100 Premium 3 v 1 se nemusíte bát o optimální vnitřní klima ani při vysávání a vytírání. Chcete-li filtrační sáček bezpečně a hygienicky vyměnit a zlikvidovat, stačí otevřít klapku pomocí uvolňovací páčky. A pokračujeme v zábavě při vysávání! Všechny filtrační sáčky Kobold Premium mají automatický protiprachové těsnění s integrovaným zpětným ventilem. Nasáté látky tak zůstanou v bezpečí a sáček lze hygienicky zlikvidovat. Filtrační sáčky jsou také velmi úsporné: výměna je nutná pouze tehdy, když se LED indikátor úrovně filtru na vašem vysavači Kobold rozsvítí oranžově. 

Filtrační sáčky Kobold Premium jsou více než pouhé sáčky do vysavačů

Nyní již víte, z jakého důvodu sáčky pro Vorwerk ruční a podlahové vysavače Kobold certifikované společností TÜV nenazýváme „sáčky do vysavačů“, ale filtrační sáčky. Protože téměř všechny škodlivé látky jsou spolehlivě zadrženy výkonným filtrem.  

Takže teď už víte, proč sáčky s certifikací TÜV pro naše ruční a kanystrové vysavače Kobold nenazýváme sáčky do vysavače, ale filtrační sáčky. Protože téměř všechny škodlivé látky jsou spolehlivě zadrženy silným filtračním výkonem, je vzduch uvolňovaný při vysávání dokonce 1000krát čistší než vzduch, který obvykle dýcháme. 

Jeden tip na závěr: pro svůj vysavač Kobold používejte pouze originální prémiové filtrační sáčky Vorwerk 3v1 FP100, FP200 a FP300. Zajistíte si tak nejen optimální sací výkon a bezchybný chod vašeho zařízení, ale také získáte maximálně čistý vzduch k dýchání.

 

Doporučené články

Přihlášení k newsletteru

To nejnovější přímo do Vašeho e-mailu. Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).