Vychytávky pro čištění vašeho Thermomixu®

Jak efektivně mýt a čistit váš Thermomix®? Zbytky těsta nebo připálené jídlo – se správnými tipy a triky budou vaše mixovací nádoba a nože opět dokonale čisté. Připravili jsme pro vás několik užitečných vychytávek na čištění.

Mytí mixovací nádoby a mixovacích nožů v myčce na nádobí

Nejprve to nejdůležitější: ve většině případů postačí klasické ruční mytí nebo mytí v myčce a váš Thermomix® se bude blýskat a zářit. Základnu můžete nejlépe vyčistit čističem na sklo. 
 
Užijte si bezstarostné společné chvíle

Po použití Thermomixu® můžete mixovací hrnec jednoduše vyčistit v myčce nádobí. Aby byla místa pod mixovacími noži dobře vyčištěna, musí být nádoba před mytím rozebrána. Je to velmi jednoduché: Vyjměte základnu otočením doleva a vyjměte mixovací nože. 
TIP: Před opětovným sestavením mixovací nádoby se ujistěte, že jsou všechny části řádně suché, zejména kontakty na spodu mixovací nádoby. 

 

 Lesk mixovací nádoby

 

Postupem času při mytí v myčce může mixovací nádoba ztratit trochu svého lesku. Pokud chcete obnovit počáteční lesk, můžete mixovací nádobu jednoduše očistit houbičkou, do které si vymačkejte citron nebo také octem. Očistěte zevnitř i zvenku. Poté důkladně opláchněte – mixovací nádoba se leskne jako nová! 

Nádoba se leskne jako nová

 

Odstraňte zbytky těsta v programu TURBO 

Program TURBO využijete i při odstranění zbytků těsta

Pokud častěji pečete, pravděpodobně již víte, že lepkavé těsto, které si snadno v Thermomixu® připravíte se někdy rádo zasekne pod mixovacími noži. Krok č.1 při odstraňování zbytků těsta je program TURBO. Jednoduše vložte mixovací hrnec zpět do základny a přepněte na 2 vteřiny na režim TURBO. Výsledkem je, že se zbytky těsta dostanou na obvod mixovací nádoby. Nyní je můžete snadno odstranit stěrkou. U zbytků obzvlášť vlhkých těst tato rada pomáhá také – stačí přidat trochu mouky do mixovací nádoby a čištění funguje ještě lépe.  

 

Snadné předmytí

Než mixovací nádobu a mixovací nože dáte do myčky nebo dřezu, můžete využít Thermomix® TM6 program Předmytí. Jak na to? Do nádoby nalijte 1 litr teplé vody a kapku prostředku na mytí nádobí nebo ocet. Následně si vyberte z několika typů předmytí podle typu znečištění. Vyčkejte do konce Předmytí a vodu vylijte. Nyní svůj Thermomix® rozložte a domyjte ručně nebo v myčce. 
TIP: Pro zbytky kynutého těsta použijte místo teplé vody studenou vodu. Takto se mixovací nádoba umyje ještě lépe. 

Jednoduché a bezpracné předmytí mixovací nádoby

 

 Jedlá soda na odolné zbytky

Pro odolné zbytky nečistot, které se klasickým způsobem čištění neodstranily, můžete využít pro čištění jedlou sodu. Jedlou sodu nasypte na znečištěná místa, kápněte na ni trochu vody a nechte krátce působit. Tento postup funguje i na případně připáleniny. 

 
 

 

 

 

Chcete vidět a zažít Thermomix®?

Požádejte si o ukázku a náš obchodní poradce přijede rovnou k vám. Zažijte vaření s Thermomix® na dotek jednoho prstu i vy!

Mám zájem o ukázku Thermomix® TM6

Objevujte recepty na Cookidoo®

Více než 90.000 receptů z celého světa na jednom místě. Nechte se inspirovat novými recepty, kolekcemi i tématickými stránkami. 

Jít na Cookidoo®

Doporučené články

Přihlášení k newsletteru

To nejnovější přímo do Vašeho e-mailu. Informace o zpracování osobních údajů (GDPR).